Всичко свърши за Реал, Атлетико е истинският конкурент на Барса (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид загуби с 0:1 от Атлетико Мадрид в столично дерби от 26-ия кръг на Примера дивисион. Тимът на Зинедин Зидан на практика остава встрани от борбата за титлата, след като има пасив от девет точки зад Барселона, като каталунците имат и мач по-малко. Съставът на Диего Симеоне е на пет точки от Лионел Меси и компания и е по-вероятно да се конкурира с Барса до края. Антоан Гризман реализира единствения гол в 53-ата минута и нанесе сериозен удар по честта на кралския клуб.

Зинедин Зидан постави Данило като ляв бранител в отсъствието на контузения Марсело. Хамес Родригес помагаше в атака на Карим Бензема и Кристиано Роналдо. Диего Симеоне заложи на възстановения Аугусто Фернандес в халфовата линия. Фернандо Торес пък ще партнираше на Антоан Гризман в атака.

Реал Мадрид - Атлетико Първият удар беше факт в 40-ата секунда, когато Кристиано шутира без подготовка от 20 метра, пращайки топката встрани. "Белите" установиха териториално надмощие, но не създаваха положения. В деветата минута Хуанфран центрира, а Рафаел Варан изчисти колебливо пред Торес. Минута по-късно Аугусто Фернандес получи коридор за удар, но не застраши вратата на Кейлор Навас.

В 11-ата Коке опита да вкара директно от корнер, търсейки далечния горен ъгъл. В 17-ата Тони Кроос центрира от фал, а Варан насочи с глава много близо до гредата в аут. В 26-ата Торес получи топката в наказателното поле, ала беше затворен от Варан. В 31-ата минута Бензема успя да се измъкне от Диего Годин и уругваецът го задържа пред наказателното поле. Публиката от "Сантиаго Бернабеу" поиска директен червен картон, но реферът Клос Гомес прецени, че нарушението е за жълт, въпреки че южноамериканецът явно беше последен в отбрана.

Реал Мадрид - Атлетико - 0:1 Кристиано отправи мощен изстрел от пряк свободен удар - Ян Облак не рискува и боксира. Секунди по-късно Бензема шутира неточно по земя. В 40-ата Гризман опита много техничен удар над вратаря - Навас успя да избие в корнер. Две минути по-късно Коке потърси изненадата с шут от малък ъгъл - вратарят внимаваше и изби в ъглов удар. Като цяло първата част беше лишена от динамика и "рохибланкос" се бранеха солидно.

Реал Мадрид - Атлетико - 0:1 На почивката Борха Майорал замени Бензема, който явно не е бил напълно възстановен. В 48-ата минута капитанът на Атлети Годин направи подарък за Кристиано, португалецът получи топката в наказателното поле без опека, ала ниският му диагонален изстрел не беше достатъчно прецизен и топката излезе аут. В 53-ата скоростната акция на гостите от "Висенте Калдерон" завърши с попадение в мрежата на Кейлор Навас. Антоан Гризман направи чудесно двойно подаване с Коке и опъна мрежата с изстрел от 11 метра.

Реал Мадрид - Атлетико - 0:1 Това беше първо попадение за французина от повече от месец. "Лос меренгес" не намираха отговор, неуспявайки да доближат вратата на съперника. В 66-ата Саул нахлу в наказателното поле и беше блокиран преди удара. В 68-ата Даниел Карвахал центрира прекрасно към непокрития Кристиано Роналдо, който придаде нужната сила на топката с глава, но Облак беше на точното място. В 71-ата Борха Майорал отправи удар от въздуха - словенският страж изби с лявата ръка.

В 78-ата Лука Модрич опита шут в наказателното поле, но беше блокиран. В 84-ата Роналдо се извиси над трима "червено-бели", но ударът беше лесен за вратаря на "дюшекчиите". В 88-ата Диего Симеоне побесня заради загубена топка в средата на терена, донесла остра акция на домакините. Хесе подаде към Данило, който шутира много близо до гредата.

Реал Мадрид - Атлетико - 0:1 След слабия мач днес за Реал Мадрид остава единствено надеждата, че ще успее да триумфира в Шампионската лига. Феновете на "белите" освиркаха своите и поискаха оставката на Флорентино Перес. Напрежението в кралския клуб достига критично ниво.