"Фараона" поведе Рома към шеста поредна победа (видео)

Отборът на Рома записа шеста поредна победа в Серия "А". В първия мач от 27-ия кръг на италианското първенство "вълците" от Рим се наложиха с 3:1 над домакина Емполи. Два гола в двубоя на стадион "Карло Кастелани" реализира Стефан Ел Шаарауи (5, 74), а автор на другото попадение за "джалоросите" бе Миралем Пянич (27). Комичен автогол на Ервин Зуканович (22) пък за кратко обърка плановете на водения от Лучано Спалети тим. Капитанът на Рома Франческо Тоти бе в разширени състав на тима за мача, но остана през всичките 90 минути на скамейката на резервите. Както е известно, 39-годишният Тоти е в обтегнати отношения с гологлавия наставник на "вълците".

С тази победа Рома събра 53 точки и временно измести от третото място в класирането тима на Фиорентина, който е с 52. Лидер е Ювентус с 58 точки, пред Наполи с 57. Емполи пък е 10-и с 34 точки, като тимът вече в осем поредни срещи в Серия "А" няма победа и е без спечелена точка в последните си три мача.

Мачът започна по възможно най-добрия начин за "вълците", които излязоха напред в резултата още в 5-ата минута. Стефан Ел Шаарауи изненада играешия в Емполи под наем от Рома Лукаш Скорупски и с фалцов далечен шут изпрати топката в горния ляв ъгъл на полския вратар - 0:1.

В 22-ата минута полският страж на Рома Войчех Шчесни боксира топката след центриране на футболист на Емполи, но го направи по доста нескопосан начин. Топката се удари в главата на босненския защитник на гостите Ервин Зуканович и попадна във вратата на Рома - 1:1.

В 24-ата минута останаха сериозни съмнения, че Миралем Пянич е играл умишлено с ръка в наказателното поле на Емполи, но реферът Андреа Джервасони не спря играта. Босненският халф на "вълците" вече имаше жълт картон и това му действие можеше да е последното му в срещата.

Три минути по-късно Пянич получи възможност да покаже уменията си в изпълнението на фаулове, след като бе отсъден пряк свободен удар в полза на "джалоросите" в опасна за домакините зона. Топката първоначално се отби от стената след удара на Пянич, но се върна право в босненеца и с прекрасен шут по земя играчът с №15 в състава на Рома отново даде аванс на столичани в резултата.

Към края на първото полувреме белгийският халф на Рома Раджа Наинголан получи травма и бе принудително сменен в 37-ата минута от Яго Фалке.

В началото на второто полувреме Ел Шаарауи с хубав удар принуди Скорупски да се намесва решаващо, а в 58-ата ветеранът Масимо Макароне не бе далеч от това да опъне мрежата зад Шчесни с красив аробатичен удар, след който обаче топката мина над целта.

В 61-ата минута домакините имаха претенции, че играч на Емполи е бил задържан от Зуканович в наказателното поле на Рома, но реферът не отсъди дузпа.

В 74-ата минута гостите осъществиха опасна контраатака, при която Мохамед Салах опита удар, Скорупски изби лошо и топката попадна право в Ел Шаарауи. "Фараона" нямаше как да пропусне на празна врата и на практика реши мача в полза на "джалоросите" с второто си попадение в срещата.

Буквално в последните секунди на добавеното време левият бек на Емполи Марио Руи получи втори жълт, съответно червен картон за неспортсменска проява срещу централния бранител на гостите Антонио Рюдигер.