Щастлив рикошет увеличи преднината на беззъб Лудогорец (видео)

Шампионът Лудогорец продължава да върви уверено към своята пета титла на България. "Орлите" надвиха трудно с 1:0 Монтана на "Огоста" в първи мач от 22-ия кръг на "А" група, като увеличиха своята преднина пред Берое на 9 точки, а тази пред Левски на 11. Единственото попадение вкара Клаудио Кешеру в 77-ата минута, когато с известна доза късмет отбеляза 11-то си попадение в първенството. Румънецът стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в Хубчев и прехвърли Христо Иванов. Тимът от Разград не показа най-доброто си лице, като бе близо до грешна стъпка, но все пак постигна много важна победа.

Георги Дерменджиев направи две промени от победата над Левски (2:1) - Козмин Мози бе заменен от Георги Терзиев, а Клаудио Кешеру се завърна в състава вместо Кишада. Кокала заложи на четирима от новите си играчи - Иван Стоянов, Оливие Боне, Иван Коконов и Петър Атанасов, които направиха дебют за клуба. Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на бившия играч на Левски Иван Здравков и бившия международен футболен съдия Любчо Славчев.

Гостите можеха да открият още в началото на мача, но малко не стигна на Кафу да се разпише в 5-ата минута, когато бе изпреварен от Иванов. В 24-ата минута Петър Атанасов стреля лошо с глава след отлично центриране на Минчев. Най-чистото положение през първата част се откри пред Кафу в 43-ата минута, когато бе изведен зад защитата, но стреля встрани от вратата на Христо Иванов.

На почивката Иван Стоянов бе заменен от Здравко Лазаров. "Орлите" започнаха по-активно, но при първата си контраатака в 53-ата минута Монтана бе близо до гол. Атанасов обаче сгреши с последното подаване към Лазаров и домакините пропуснаха отличен шанс. Пет минути по-късно Вандерсон бе спрян от доста спорна засада, а в 61-а минута Лазаров пропусна да вкара. Ветеранът бе изведен сам срещу Владислав Стоянов, но стреля близо до дясната греда. Следващата минута Боне с глава след корнер също не уцели вратата на гостите.

Кишада замени Лукас Саша в 68-ата минута, а в 72-ата минута Иванов спаси на голлинията удар на Вандерсон. Пет минути по-късно гостите все пак поведоха. Кешеру стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в Христофор Хубчев и с парабола прехвърли Христо Иванов за 1:0.

Попадението прекърши домакините, които стояха добре и на контраатака притесняваха сериозно шампионите до този момент. Дерменджиев пусна Андрей Препелица и Михаил Александров на мястото на нападателите Кешеру и Кафу, за да може "орлите" да запазят своя аванс.

Асен Георгиев имаше възможност в 90-ата минута, но до голов удар не се стигна и Монтана записа 11-то поражение този сезон и първо за 2016 година, след като почива при подновяването на първенството преди седмица.

Успехът пък бе общо 12-и за Лудогорец в тази кампания и шести поред в "А" група. Също така и четвърти поред далеч от Разград без допуснат гол във вратата на Владо Стоянов след 1:0 над Славия, 1:0 над Ботев (Пловдив) и 2:0 над Черно море.

Другата седмица "орлите" приемат Локомотив (Пловдив) с цел да продължат победната си серия и още по-бързо да си гарантират своята 5-та поредна титла. Играчите на Емил Велев пък ще търсят първи точки за годината срещу Левски на "Георги Аспарухов".

МОНТАНА - ЛУДОГОРЕЦ 0:1
0:1 Кешеру (77)