Олимпик помечта, но изхвърча

Френският Олимпик Марсилия изхвърча от Лига Европа след 1:1 като гост на Атлетик Билбао на "Сан Мамес" в реванша от 1/16-финалите на турнира. В първата среща на "Велодром" французите играха вяло и загубиха с 0:1, което им струваше продължаването напред.

Иначе всичко за тях вървеше добре до 81-ата минута на двубоя. Миши Батшуай откри в края на първото полувреме, възползвайки се от грешка в отбраната на Атлетик. Първоначално нападателят отправи удар с глава, защитник на баските отби топката, но тя отново попадна в Батшуай, който при добавката не сгреши. В 55-ата пък Менди нацели гредата. Девет минути преди края на редовните 90 Сабин изравни след центриране на Сусаета и попари мечтите на Олимпик да продължи напред.

АТЛЕТИК (БИЛБАО) - Олимпик Марсилия 1:1 (първи мач 1:0)
0:1 - Батшуай (40)
1:1 - Сабин (81)