Валенсия мушна още четири на Рапид (видео)

Отборът на Валенсия не прости на Рапид (Виена) и в реванша от 1/16-финалите на Лига Европа. След като спечелиха първата среща с 6:0, тази вечер "прилепите" вкараха още четири гола във вратата на своя съперник и почти се изгавриха с него, като го отстраниха с общ резултат от двата мача 10:0.

Първото полувреме не паднаха попадения в двете врати, но през втората част испанците се развихриха. В 59-ата минута Родриго получи дълъг пас зад защитата и технично прехвърли вратаря за 0:1. Пет минути след това Софиан Фегули бе изведен на скорост, надбяга двама защитници и хладнокръвно реализира за 0:2. Третият гол пък бе дело на Пабло Пиати в 72-ата минута, след като Фегули технично го изведе в наказателното поле и той с едно докосване насочи топката във вратата. Крайното 0:4 пък оформи Рубен Весо в 88-ата минута след корнер.

Така Валенсия повече от убедително се класира напред в турнира и със сигурност това ще свали напрежението от треньора Гари Невил след серията от лоши резултати в Примера под негово ръководство.

Рапид (Виена) - ВАЛЕНСИЯ 0:4 (общ резултат 0:10)
0:1 - Родриго (59)
0:2 - Фегули (63)
0:3 - Пиати (72)
0:4 - Рубен Весо (88)