Инфекция спря серията на Джокович

Четирикратният шампион Новак Джокович отпадна на четвъртфиналите на силния турнир по тенис в Дубай с награден фонд 2.67 милиона долара.

Джокович, който е водач в световната ранглиста, се отказа заради инфекция на окото от мача срещу номер 6 Фелисиано Лопес (Испания), след като загуби първия сет с 3:6 след 33 минути. Сърбинът поиска медицински таймаут още след края на третия гейм, но реши да продължи. Малко по-късно, когато загуби първия сет Джокович обяви, че се отказва.

Така за пръв път от повече от година сърбинът не успява да се класира за финал на турнир, в който участва. Новак игра на 17 поредни финала преди днешния резултат.

На полуфиналите Лопес ще срещне Маркос Багдатис от Кипър, който надделя над четвъртия поставен Роберто Баутиста Агут (Испания) със 7:5, 6:0.