Широков с първи голове за ЦСКА

Водачът в руската Премиер лига ЦСКА (Москва) разгроми Малага с 4:0 в контрола, част от подготовката на тима в Испания. Като титуляр за "армейците" започна привлечения от Спартак (Москва) Роман Широков. Капитанът на "Сборная" игра цял мач и отбеляза два от головете.

Малага игра без основните си футболисти и не оказа почти никаква съпротива на "армейците". В 24-ата минута Ахмед Муса подаде на Широков и той откри резултата. Само две минути по-късно грешка в защитата на испанците позволи на Широков отблизо да покачи на 2:0. Другите попадения за тима на Леонид Слуцкий бяха дело на Гаяр (автогол) и Роман Ерьоменко.

Съставът на ЦСКА: Акинфеев (Помазун, 46), Фернандес (Ткачов, 65), Игнашевич (Васин, 65), В. Березуцкий (А. Березуцкий, 46), Широков, Ерьоменко (Панченко, 65), Дзагоев (А. Натхо, 65), Цауня (Набабкин, 46), Тошич (Страндберг, 65), Вернблум (Б. Натхо, 46), Муса (Оланаре, 46)