Голдън Стейт стигна 50 победи след рекордно малко мачове

Шампионът Голдън Стейт стана първият отбор в историята на НБА, който постига 50 победи след само 55 мача от началото на редовния сезон. Това стана факт след победата на "воините" в Атланта със 102:92. Досега Чикаго Булс с Майкъл Джордан и Скоти Пипън в състава си държеше рекорда за най-бързо постигнати 50 победи. През сезон 1995/96 "биковете" достигнаха тази кота след 56 мача и завършиха сезона със 72 победи и 10 загуби.

Сега играчите на треньора Стийв Кър, част от онзи тим на Чикаго, имат реалния шанс да подобрят това постижение, особено ако запазят постоянството си в края на срещите. Шампионите имаха аванс от 23 точки при 70:47 в средата на третата четвърт, който се превърна в пасив от 1 точка в началото на последната част при 76:77, но със силна игра на Стеф Къри в заключителните минути гостите взеха победата. Къри приключи двубоя с 36 точки, а Клей Томпсън добави още 27.

За Атланта Ал Хорфорд бе най-резултатен с 23 точки, 18 вкара германецът Денис Шрьордер, а Джеф Тийг завърши с 16.