Сам Куери шампион в Делрей Бийч

Сам Куери спечели 100% американския финал на турнира по тенис в Делрей Бийч (САЩ) с награден фонд 514 065 хиляди долара. Той завоюва първа титла в АТР тура от Лос Анджелис 2012, побеждавайки сънародника си Раджийв Рам с 6:4, 7:6(6) за 85 минути. За Куери това е осма титла в кариерата му и 11-и финал у дома от общо 15. Той записа четвърта победа от пет мача срещу Рам, който на полуфиналите отстрани Григор Димитров.

След размяна на пробиви в началото на мача, Куери взе подаването на съперника си в десетия гейм и спечели първия сет. Във втората част се стигна до тайбрек. В него Рам поведе с 4:2, но Куери изравни 5:5, след което спечели с 8:6 точки и така стигна до крайния успех.

"И двамата бяхме малко нервни, не беше най-чистият мач. Понякога печелиш, въпреки че не играеш много добре. Имах два финала през миналата година, които загубих, затова сега се чувствам добре като победител", каза Куери след мача.

Шампионът спечели 250 точки за световната ранглиста и получи чек за 86 950 щатски долара. Раджийв Рам от своя страна трябваше да се задоволи със 150 точки и парична премия в размер на 45 780 долара.