Преродената Валенсия вече печели и като гост

Отборът на Валенсия продължи добрия си ход с победа с 2:1 като гост на Гранада в двубой от 25-ия кръг на испанския шампионат. Даниел Парехо (55) и Санти Мина (89) зарадваха "прилепите", които само допреди седмица нямаха победа в Ла Лига повече от три месеца. Едгар вкара почетно за андалусците в добавеното време.

Момчетата Хосе Рамон Сандовал изиграха добро първо полувреме. Въпреки това положенията бяха пред вратата на Андрес Фернандес. В 55-ата минута Пако Алкасер асистира перфектно на капитана Парехо, който преодоля вратаря на домакините - 0:1. В 60-ата Давид Барал удари греда. Десет минути по-късно Юсеф Ел Араби пропусна добра положение за изравняване. В 89-ата минута резервата Санти Мина реши спора с втори гол. Гранада загуби топката, Алкасер се изправи сам срещу вратаря, стражът изби и Мина реализира с добавка. Минута по-късно Едгар вкара за крайното 1:2.

Снимка: "Марка"