Сасуоло обърна Емполи в драматичен двубой

Сасуоло стигна до първа победа от осем мача в Серия А, след като спечели с 3:2 домакинството си на Емполи. Двата отбора завършиха двубоя с 10 човека, след като съдията изгони Симоне Мисироли и Лоренцо Тонели още през първото полувреме.

Двубоят бе много по-открит отколкото е типично за един италиански двубой и двата тима си размениха по едно по-опасно положение в началото. Съдията също бе действащо лице, след като в 31-ата минута показа спорен втори жълт картон на Мисироли за игра с ръка. Емполи се възползва от ситуацията и Пьотр Желински откри резултата с диагонален удар. Реферът, може би осъзнал грешката си, реши да я поправи и Тонели получи пресилен втори жълт картон. Сасуиоло успя да изравни преди почивката, след като Канаваро отклони топката към Берарди и той бе точен.

Началото на втората част определи крайния победител. Дефрел се разписа на два пъти и почти осигури трите точки за домакините. Той първо се разписа с хубав удар от воле от границата на наказателно поле, а две минути по-късно отново намери мрежата. Французинът не се бе разписвал в 15 поредни срещи, но вече има три гола в последните три мача. Емполи се върна в мача в 70-ата минута, когато Макароне намали от дузпа, но гостите не стигнаха до нещо повече.