Брилянтни голове носят най-трудната победа на ЦСКА във "В" група на "Армията" (видео+галерия)

ЦСКА постигна 17-та поредна победа в Югозападната "В" група, след като надигра с 2:0 Струмска слава в мач, който се проведе на стадион "Българска армия", тъй като съоръжението в Радомир не отговаря на изискванията за провеждане на такъв двубой.

Най-трудният успех до този момент на "Армията" дойде след ювелирно попадение на Борис Галчев в 44-ата минута, като това бе и първата сериозна опасност в срещата, а в даденото от рефера продължение на втората част Преслав Йорданов вкара втори гол.

Струмска слава - ЦСКА

Срещата започна с минута мълчание в памет на починалия на 13 февруари легендарен футболист на България, ЦСКА и Етър Трифон Иванов. Армейските фенове издигнаха огромен транспарант с лика на Туньо, а фланелката с №3 бе извадена за този двубой.

В тази среща армейците играха с черни екипи заради кончината на Трифон Иванов.

Изненадващо за мнозина, но през първия половин час тимът от Радомир не допусна нито една сериозна опасност пред своята врата.

В 33-ата минута армейците отправиха първия точен удар в мача. Тогава Борис Галчев стреля от фаул, но стражът на гостите Радослав Костадинов боксира.

И когато първото полувреме вървеше към заслужено нулево равенство, Борис Галчев получи топката пред границата на наказателното поле и след бомбен шут с левия крак заби топката в горния ляв ъгъл на радомирската врата - 1:0 за ЦСКА.

Футболистите на Христо Янев започнаха лежерно и втората част. Все пак в 61-ата минута те бяха близо до втори гол, но Момчил Цветанов не успя да реализира очи в очи с вратаря. Десет минути по-късно и пред Преслав Йорданов се откри добра възможност за попадение, но стражът на гостите отново се намеси добре и изби в корнер мощния шут на нападателя.

В 77-ата минута Йорданов все пак изпрати топката в мрежата на радомирци, но голът бе отменен поради несъществуваща засада. Последва опасен шут на Цветков, но Костадинов за пореден път прояви рефлекс и изби в ъглов удар.

В 89-ата минута ЦСКА отново бе близо до попадение, но изстрелът на Маламов от 12-13 метра отново попадна в ръцете на вездесъщия в този мач вратар на Струмска слава.

Така се стигна до 91-ата минута, в която Галчев центрира почти от центъра на терена към Преслав Йорданов, който вкара ефектен гол с глава за крайното 2:0 за ЦСКА.

СТРУМСКА СЛАВА - ЦСКА 0:2