Интер си го изкара на Сампдория

Интер победи с 3:1 опашкаря Сампдория в късния двубой от 26-ия кръг на Серия А и сложи край на негативната си серия, която продължи от декемеври насам. "Нерадзурите" водеха в класирането около Коледа, но последвалите лоши резултати изпратиха водения от Роберто Манчини тим едва пети в таблицата.

На трибуните на "Джузепе Меаца" бяха легендарни имена като Жозе Моуриньо и Роналдо, които пристигнаха в Милано по лична покана на Масимо Морати. Може би присъствието им даде стимул на играчите в "черно-синьо" на терена, които не искаха да се посрамят.

Изненадващо гостите започнаха по-силно и на два пъти Самир Ханданович трябваше да се намесва решително. Въпреки, че гостите доминираха, Интер успя да открие резултата в средата на първото полувреме чрез Данило Д'Амброзио. Любопитното е, че това беше първият италиански гол за Интер в Серия А от декември 2014 г., когато се разписа Андреа Ранокиа, който също беше на терена, но с екипа на Сампдория.

Гостите търсеха изравняване и бяха много близо до него, когато отново бяха попарени с гол на Жоао Миранда вв 57-ата минута. Вртарят игра с топката, но при видеоповторенията се видя, че тя е преминала с целия си обем голлинията. Сампдория не се предаде, но в 73-ата минути Мауро Икарди направи резултата непосилен за обрат, след като завърши една остра контраатака. Гостите успяха все пак да вкарат почетно в добавеното време, когато се разписа много активният в този мач Фабио Куаляраела.