Барса се измъкна в Гран Канария преди дуела в Лондон (видео + галерия)

Отборът на Барселона надигра с 2:1 Лас Палмас в мач от 25-ия кръг на Примера дивисион, игран на стадион "Гран Канария". Луис Суарес (6) и Неймар (39) донесоха успеха за възпитаниците на Луис Енрике, а Вилиан Жозе се разписа за "жълтите" (10). Срещата беше изключително напечена, Суарес пропиля няколко чисти положения и в края каталунците можеха да изпуснат точките. Успехът временно дръпна Барса с цели девет точки пред Атлетико Мадрид и десет пред Реал Мадрид. Във вторник "лос блаугранас" гостуват на Арсенал в първи 1/8-финален мач от Шампионската лига.

Жереми Матийо зае мястото на Жерард Пике, а Сержи Роберто иззе функциите на наказания Серхио Бускетс. Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар оформиха традиционното нападателно партньорство. Кике Сетиен разчиташе в атака на Вилиан Жозе, подкрепян от Набил Ел Зар, Тана Домингес и Жонатан Виера.

Лас Палмас - Барселона - 1:2 Домакините започнаха амбицирано, но получиха гол при първата атака на каталунците. В шестата минута Андрес Иниеста подаде към устремения по крилото Жорди Алба, който асистира на непокрития Суарес. Уругваецът отблизо прати топката в горния ъгъл - 0:1. Номер 9 вкара в седми пореден мач, отбелязвайки 41-ия си гол през сезона.

Лас Палмас - Барселона Канарският тим не се притесни и набързо изравни. В десетата Жонатан Виера се отличи с великолепна асистенция с пета. Топката стигна до Вилиан Жозе при спорно положение за засада, а "осмицата" отбеляза с насочване по диагонала - 1:1. В 15-ата и Суарес, и Меси бяха изведени срещу вратаря, но по-скоро си попречиха в стремежа да отиграят тупкащата топка. Минута по-късно домакините развиха страхотна контра, Момо получи възможност да шутира от 17 метра, но го стори над гредата.

Лас Палмас - Барселона - 1:2 В 17-ата Арда Туран върна по-назад към Иниеста, капитанът шутира без забавяне, ала Хави Варас плонжира и изби. Островитяните играеха със самочувствие и създаваха напрежение пред Клаудио Браво. В 27-ата Суарес изпусна страхотен шанс за гол, след като от пет метра насочи топката до гредата, оставен абсолютно сам при центриране от фал. В 34-ата Айтами стреля с глава, надскачайки Сержи Роберто - Браво изби в корнер.

Лас Палмас - Барселона - 1:2 В 39-ата Суарес свърши страхотна работа на аутлинията, подаде към Меси, Варас изби, а Неймар беше на точното място и отблизо реализира - 1:2. В 41-ата "деветката" на барселонци излезе на стрелкова позиция, но предпочете пас към дузпата - ударът на Меси беше блокиран. В края на полувремето домакините натиснаха, а в 44-ата поискаха дузпа за игра с ръка на Даниел Алвеш. Съдията по-скоро правилно реши, че няма нарушение на правилата. Полувремето завърши със силен шут на Роке Меса - встрани от лявата греда.

Лас Палмас - Барселона - 1:2 Втората част стартира с чисто положение пред Суарес. В 49-ата минута Неймар видя нахлуващия Алвеш, бразилецът свали с глава, а уругваецът от пет метра нацели тялото на Варас. В 56-ата Неймар центрира отляво, а Суарес не уцели топката при зрелищен опит за задна ножица. В 60-ата Иван Ракитич не изчисти добре, Жонатан Виера отправи нисък удар, Браво изби, а Вилиан Жозе пропусна от три метра при опит за добавка от малък ъгъл.

Лас Палмас - Барселона - 1:2 В 70-ата Сержи Роберто отстъпи място на Томас Вермален и Хавиер Масчерано се премести в средата на терена. В последния четвърт час гостите отстъпиха владението на топката и поставиха под въпросителна точките. В 83-ата Серхио Араухо шутира много близо до гредата при чудесен шанс за изравняване. В 89-ата минута Алба си поиграя с огъня и сбърка на аутлинията. Вермален се намеси в решаващ момент, избивайки с глава. В 90-ата Араухо се озова сам срещу Браво, но не намери добре топката. В 93-ата Неймар пропусна сам срещу вратаря и остави интригата до последния дъх на мача.

Барселона няма поражение вече 32 мача. Във вторник тимът от "Камп Ноу" гостува на Арсенал в схватка от 1/8-финалите в Шампионската лига.