Каратанчева приключи с Доха след оспорван двубой

Сесил Каратанчева отпадна във втория кръг на квалификациите на турнира по тенис на твърди кортове в Доха (Катар) с награден фонд 2.8 милиона долара. Българката, която е 14-а поставена в пресявките, загуби в оспорван мач от номер 5 Анастасия Севастова от Латвия с 6:7 (3), 7:5, 5:7 за 2:23 часа.

В първия сет Севастова поведе с 3:2, но Каратанчева изравни 4:4. След това се стигна до тайбрек, в който тенисистката от Латвия спечели първите 5 поредни точки и затвори частта със 7:3. Севастова направи пробив за 2:0 във втората част, но българката не се предаде и взе подаването на съперничка си за 6:5, а след това при свой сервис изравни резултата. В решителния трети сет Севастова отново поведе с 2:0. Каратанчева взе следващите четири гейма, но съперничката й изравни 4:4. При 6:5 обаче Севастова успя да направи пробив и да стигне до крайния успех.

Българката все пак заработи 20 точки за световната ранглиста и 4340 долара.