"Аспирините" си тръгнаха доволни от Лисабон (видео)

Отборът на Байер (Леверкузен) взе ценен успех с 1:0 в гостуването си на Спортинг (Лисабон) в португалската столица. Единственият гол за "аспирините" бе дело на Каим Белараби в 26-ата минута. Тази победа дава удобен аванс на германския тим преди реванша след седмица ва "БайАрена".

Домакините първи имаха шанс за откриване на резултата в 17-ата минута, когато нелош удар отправи Джеферсон, но Бернд Лено спаси авторитетно. В 26-ата минута обаче Байер откри резултата. Тин Йедвай центрира по прекрасен начин в наказателното поле, където Карим Белараби отблизо засече кълбото в мрежата за 0:1.

И през втората част гостите стояха по-добре на терена и в 55-ата минута след центриране от фаул Адмир Мехмеди стреля в близкия ъгъл на вратата, но стражът на съперника се намеси добре и спаси.

В 74-ата минута ситуацията за домакините стана още по-неприятна, след като Рубен Семедо извърши груб фаул и получи втори жълт и червен картон. Малко след това нов шанс се откри пред Мехмеди, който стреля опасно, но Руи Патрисио отново изби. В 80-ата минута гол на Щефан Кислинг правилно не бе зачетен заради засада. В 87-ата минута пък Белараби нацели и греда след далечен изстрел.

В крайна сметка до края на мача резултатът остана непроменен и Байер взе важна победа на чужд терен, като може да се чувства като фаворит преди отвентия двубой на свой терен.