възможно ли е съдийски грешки да опредeлят шампионът на Англия - гледайте "Контра"

Лукойл укроти "сините" младоци и е на полуфинал

Левски 2014 не успя да поднесе сензацията още в първия четвъртфинален мач от турнира за Купата на България. Лукойл Академик се изпоти сериозно срещу младата селекция на Мануел Марков, но в крайна сметка спечели с 88:72 и прати "сините" у дома, продължавайки напред към полуфиналите, където ще премерят сили с победителя от Балкан и Черно море Порт Варна.

Столичани бяха по-добрият тим на паркета в "Арена Ботевград" през първата половина на двубоя. Още през първата част те успяха да реализира 25 точки срещу сериозната селекция на шампионите, които очевидно не подходиха достатъчно сериозно към двубоя и изоставаха с 18:25 след 10 минути игра.

Водени от Алекс Симеонов и Йордан Минчев, символичните гости задържаха инерцията от първата част и продължиха да наказват всяка грешка на съперникa, като на няколко пъти разликата надхвърляше 10 точки, а на почивката Левски 2014 бе напред с 11 - 41:52.

За първите 20 минути “сините” записаха фантастичен процент от тройката - 12 успешни от общо 20 опита, докато баскетболистите на Тони Дечев не успяха при нито един от своите общо осем опита от дистанция.

Лукойл Академик показа напълно различно лице след подновяването на играта, заигравайки далеч по-агресивно в защита с преса по целия терен. Освен това Донел Тейлър и съотборниците му започнаха да вкарват от тройката, реализирайки четири стрелби през този период, като същевременно ограничиха съперниците си до 10 точки, за да се стигне до 65:52 след 30 минути.

Серия от 8-0 в първите три минути на последната четвърт окончателно уби интригата, а въпреки опитите на столичния тим да се върне в мача, Лукойл Академик запази дистанция и в крайна сметка спечели с 16 точки разлика - 88:72, продължавайки напред към полуфиналите.

Донел Тейлър изигра най-добрия си мач откакто е в Лукойл Академик - 22 точки, 7 борби, 5 асистенции и 2 отнети топки. Другите чужденци разочароваха, като Шакич и Ратковица напуснаха за по пет лични нарушения. Асен Великов вкара 13 точки, докато Павлин Иванов се включи добре с 12 точки за 20 минути от пейката.

Капитанът Алекс Симеонов бе над всички за Левски 2014 с 25 точки, 10 борби и 3 асистенции. Станислав Славейков вкара 15, Йордан Минчев реализира 11, а Евгени Хаджирусев - 10.