Страхотен Цецо Соколов със 17 точки, Халкбанк разгроми Модена в плейофите на ШЛ

Волейболният национал Цветан Соколов и неговият турски тим Халкбанк (Анкара) започнаха отлично в плейофите на Шампионската лига. Соколов и компания разгромиха у дома силния италиански отбор DHL (Модена) с 3:0 (25:20, 25:21, 25:13) в първи мач от Плейофи 12, игран тази вечер пред близо 4000 зрители в зала "Башкент" в турската столица.

Така вицешампионите на Турция направиха много сериозна заявка за продължаване напред в най-силния европейски клубен турнир. За целта момчетата на италианския треньор Лоренцо Бернарди трябва да спечелят само два гейма в реванша. Играчите на Модена пък трябва да гонят задължителен успех с 3:0 или 3:1, за да се стигнат поне до т.нар. "златен" гейм. Победителят от тази двойка ще се класира за Плейофи 6 на ШЛ, където най-вероятно ще срещне италианския гранд Кучине Лубе (Чивитанова). Срещата-реванш между Модена и Халкбанк е на 3 март (четвъртък) от 21,30 часа българско време в зала "Пала Панини".

Цецо Соколов изигра страхотен мач за Халкбанк и стана най-полезен със 17 точки (1 блок, 1 ас и 71% ефективност в атака) за победата. Европейският шампион с Франция Кевин Льо Ру пък добави още 13 точки (2 блока, 5 аса!!! и 86% ефективност в атака) за успеха. За тима на Модена Лука Ветори завърши с едва 10 точки.

ХАЛКБАНК (АНКАРА, ТУРЦИЯ) - DHL (МОДЕНА, ИТАЛИЯ) 3:0 (25:20, 25:21, 25:13)
ХАЛКБАНК: Драган Травица 2, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 17, Михал Кубяк 8, Дик Коой 8, Емре Батур 1, Кевин Льо Ру 13 - Хасан Йешълбудак-либеро (Кемал Кайхан, Бурутай Субашъ, Джанер Денгин-либеро 1)
Старши-треньор: Лоренцо Бернарди
МОДЕНА: Бруно Резенде, Лука Ветори 10, Ървин Нгапет 9, Милош Никич 8, Матео Пиано 4, Лукаш Сааткамп 5 - Салваторе Росини-либеро (Елия Боси, Лука Сарторети)
Старши-треньор: Анджело Лоренцети.