Битката за второто място продължава след равенство на ЦСКА - София с Крумовград, Локомотив и Левски излизат в мач за престиж в Пловдив

България със загуба на европейското по бадминтон при мъжете

България загуби с 1:4 от втория поставен тим на Англия в среща от втория кръг в група 2 на европейското отборно първенство по бадминтон за мъже, което се провежда в руския град Казан. България е на второ място в класирането в групата с победа и загуба. Англия е начело с два успеха. В другия мач от групата Естония надделя над Унгария с 3:2 победи.

Единствената победа постигна Даниел Николов, който надделя над Рис Уокър с 10:21, 21:16, 30:28 в драматичен мач, продължил 57 минути. В другите два сингъла Раджив Юсеф победи Благовест Кисьов с 21:13, 21:8 за 30 минути, а Тоби Пенти спечели срещу Иван Русев с 21:13, 21:9 за 26 минути.

На двойки Питър Бригс и Питър Милс се наложиха над Пейо Бойчинов и Филип Шишов с 21:11, 21:9 за 21 минути, а Маркус Елис и Крис Лангридж победиха Даниел Николов и Иван Русев с 21:13, 22:20 за 42 минути.

Утре България играе с Естония от 9.00 часа българско време.