Елица Костова се класира за втория кръг в Рио де Жанейро

Елица Костова победи със 7:5, 7:5 аржентинката Мария Иригойен в първия кръг на турнира по тенис за жени в Рио де Жанейро, който е с награден фонд от 250 хиляди долара. За място на осминафиналите българката ще играе срещу холандката Синди Бъргър, която се наложи със 7:6(5), 2:6, 6:1 срещу четвъртата в схемата Кристина Макхейл от САЩ.

Костова и Иригойен, преминали през квалификациите на турнира в Рио, изиграха равностоен първи сет, но българката спечели пробив за 6:5 и го защити в своето подаване, с което поведе в резултата. Иригойен започна с 3:0 във втората част на мача, но Костова намали изоставането си на два гейма при 3:5 и спечели следващите четири, за да сложи край на мача за 1:59.24 часа на корта в Рио.

Костова, която играе под номер 258 в света, има гарантирани 3400 долара и 48 точки за ранглистата след успеха в квалификациите и първия кръг. 23-годишната Бъргър е 187-а в ранглистата на УТА, като победата й над Макхейл беше първа за нея през сезона.