Летящ старт за Григор в Делрей Бийч

Григор Димитров не срещна никакви трудности с Дуди Села в първия кръг на турнира в Делрей Бийч. 28-ия в световната ранглиста българин елиминира тенисиста от Израел с 6:4, 6:2 след малко повече от час игра. Двубоят трябваше да стартира в 19,30 часа българско време, но се забави с повече от 3 часа заради проливен дъжд.

Григор доминираше от самото начало и бързо наложи волята си. Това беше четвърти успех за него срещу израелеца от 4 мача. За последно двамата се бяха срещали през 2014 година на US Open, когато българинът отново не даде сет на Села.
Съперникът на Григор получи правото да започне мача със сервис и спечели първия гейм на нула, но след това през целия двубой имаше проблеми с началния си удар. Последва нова кратка пауза, защото кортът не беше напълно подсушен, но това не смути Димитров. Българинът изравни, а в следващия гейм стигна до шанс за пробив, който пропусна.

Равенството се запази до 3:3, когато Села сервираше срещу вятъра и това определено оказа влияние. Израелецът отрази една точка за пробив, но при втората направи двойна грешка и предаде подаването си. Димитров веднага затвърди пробива и продължи да притиска съперника си. При 5:3 и сервис на Села Григор пропиля два сетбола. Той започна колебливо и следващия гейм, допускайки първо двойна грешка, а след това изравняване от 40:15 до 40:40. Все пак, българинът показа по-здрави нерви в тези решителни моменти и затвори сета с 6:4.
Вторият сет се оказа още по-лесен за поставения под номер 4 в схемата Димитров. Той направи ранен пробив след грешка на Села на мрежата и до края нито за миг не изпусна инициативата. При 3:1 Гришо се подсигури с още един пробив. Той сложи точка на спора след час и 8 минути игра, реализирайки втория си мачбол.
За Димитров това беше първи официален двубой след загубата от Роджър Федерер на Australian Open. Неговият следващ съперник ще стане ясен след мача между Рикардас Беранкис или Дамир Джумхур.