Загуба за Пиронкова на двойки

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на двойки на турнира на твърди кортове в Дубай (ОАЕ) с награден фонд 2 милиона долара. Българката и Фатма Ал Набани (Оман), които се включиха в надпреварата с "уайлд кард", отстъпиха пред китайския дует И-Фан Сюй и Сайсай Чжън с 6:4, 2:6, 8-10 за 74 минути.

Сюй и Чжън направиха пробив още в първия гейм на мача, но Пиронкова и Ал Набани изравниха за 3:3, а в десетия гейм спечелиха подаването на съперничките си и поведоха в резултата. Във втория сет българката и Ал Набаи поведоха с 2:0, но след това китайките взеха шест поредни гейма. В шампионския тайбрек Пиронкова и партньорката й спасиха два мачбола, но загубиха с 8-10 точки.

Пиронкова, която премина през квалификациите на сингъл, ще срещне в първия кръг на основната схема Барбора Захлавова Стрицова (Чехия).