Винъс Уилямс стартира с победа на турнира в Тайван

Бившата номер 1 в света Винъс Уилямс стартира с победа на турнира по тенис на твърди кортове в Каохсюн (Тайван) с награден фонд 426 750 долара. Водачката в схемата  се справи лесно с участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Пей-чи Ли с 6:3, 6:2 за 57 минути.

35-годишната американка, която е 12-а в класацията на WТА в момента, не допусна пробив в срещата срещу 529-ата в света Ли. Уилямс, която отпадна разочароващо в първия кръг на Откритото първенство на Австралия в средата на януари, започна устремно. Тя поведе с 3:0 по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част затвори мача със серия от пет поредни гейма.

Американката ще играе срещу Уршула Радванска (Полша) във втория кръг.

19-годишната рускиня Елисавета Куличкова се класира за четвъртфиналите след успех с 7:5, 0:6, 6:4 над поставената под номер 4 Зарина Диас от Казахстан, която пропиля аванс от 4:2 в третия сет и допусна обрат.

Състезаващата се за Казахстан московчанка Юлия Путинцева, трета поставена, също преодоля втория кръг с победа над японската квалификантка Мию Като с 6:4, 5:7, 6:0.