Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Берое победи казахстанци (видео)

Берое победи с 2:0 казахстанският Акжаик (Орал) в контролна среща играна в Сиде. Двете попадения за "зелените" отбеляза Исмаил Иса. Той откри в 13-ата минута от дузпа и удвои в 75-ата минута след корнер.

Беройци откриха резултата, когато Исмаил Иса беше точен от дузпа след 13 минути игра.
В 26-ата минута Валинлин проби отляво и центрира по земя към Кхромхов, но последвалият удар на играча с номер 20 бе избит от бранител на Берое в корнер.
Десет минути след това Кхромхов засече коварно центрирана в малкото наказателно поле топка, но Михаил Михайлов прояви рефлекс и изби.
Неманя Милисавлевич стреля по диагонал от 24 метра в 44-ата минута, но не успя да намери вратата.
В 51-ата минута центрирана в наказателното поле топка бе свалена от Владимир Зафиров в непосредствена близост към Исмаил Иса, но ударът на нападателя не успя да намери рамката на вратата.

Владимир Зафиров предотврати попадение във вратата на Берое в 55-ата минута, след като застана на пътя на топката, засечена с глава от играч на Акжаик.
В 61-ата минута Бенджамин Морел стреля от пряк свободен удар, заложен на 23 метра от целта, насочвайки кълбото в горния десен ъгъл на вратата, но стражът Калменов изби в ъглов удар. При последвалото изпълнение кълбото попадна в Георги Сърмов, който стреля по въздух, но не намери целта.

В 75-ата минута Бенджамин Морел изведе в коридор по перфектен начин Исмаил Иса, който остана сам срещу стража Калменов и технично го преодоля, за да удвои преднината за българите.
Последната контрола на Берое от лагера в Турция е на 11 февруари срещу Саповнела (Терджола, Грузия).

Състав на Берое: Михаил Михайлов, Атанас Зехиров, Иво Иванов, Георги Динков, Веселин Пенев, Георги Сърмов, Елиаш, Александру Някша, Георги Божилов, Неманя Милисавлевич, Исмаил Иса (като резерви влязоха Емин Ахмед, Венцислав Василев, Владимир Зафиров, Георги Андонов, Том, Стивън Петков, Георги Божилов, Станислав Костов)