Нефтохимик удари Поморие

Нефтохимик (Бургас) се наложи с 1:0 над Поморие в среща от група А на турнира Поморие къп, като единственото попадение вкара Илия Димитров в 30-ата минута. Още два негови гола бяха отменени заради засади, като и с двете отсъждания треньорът на зелените Диян Петков не беше съгласен. За поморийци чудесни опции за гол изтърваха Милен Танев и Ахмед Ахмедов. Преди гола Димитров отбеляза още едно попадение, но то беше отменено заради засада. Двата отбора се скупчиха и заблъскаха един друг в 60-ата минута, когато Даниел Гаджев от Нефтохимик Бургас 1962 провокира с грубо влизане, като той видя червения картон, както и Георги Петков от Поморие.

И двата отбора обаче продължиха с по 11 човека, каквато беше договорката преди мача. Поморие има една победа и една загуба и чака резултата от последната среща в групата между зелените и Спартак (Плевен). При равенство в нея, Нефтохимик Бургас 1962 ще завърши като победител и ще играе на финал. По-късно днес играят Лудогорец-2 и Созопол във втората среща от група Б.