Аякс спечели дербито срещу Фейенорд

Аякс победи с 2:1 у дома срещу Фейенорд в дербито от 22-ия кръг на холандското първенство, играно пред над 51 хиляди зрители на "Амстердам Арена". В 13-ата минута Йенс Тоорнстра даде аванс за гостите, след като премина през двама защитници на "бяло-червените". Само осем минути след това Амин Йонес изравни след пас на Дейви Клаасен.

В 66-ата минута Ришедли Базур реализира красиво попадение с удар от дистанция, което донесе заслужения успех в полза на Аякс. Три минути след това Неманя Гудел от домакините пропусна дузпа. Победата изкачи Аякс на първо място в класирането с актив от 52 точки, докато Фейенорд е на четвърта позиция с 36 точки. По-късно днес ПСВ Айндховен гостува на Утрехт и при победа ще си върне първото място в класирането.