Така се бие БАТЕ - Лудогорец разпиля редовния участник в групите на ШЛ (видео)

Отборът на Лудогорец направи на пух и прах редовния участник в групите на ШЛ и ЛЕ БАТЕ Борисов, който се превърна в кошмар за Левски и Литекс. Българският шампион напълно надигра своя именит опонент и записа заслужен успех с 3:0 в контролна среща, която се игра в Турция. Героят от мача със Стяуа от плейофа на Шампионската лига Вандерсон блесна с два гола (19,56) и едно попадение добави Кафу (75).

Лудогорец изнесе поредната силна продукция по време на контролите в турския курорт Белек. Възпитаниците на Георги Дерменджиев повториха агресивната, разнообразна и ефективна игра от двубоя със Стяуа и в по-голямата част от срещата доминираха.

Двата тима отделиха доста време за разузнаване и началните минути бяха скучни. Постепенно обаче играта се отвори и положенията не закъсняха.

Първият гол бе дело на Вандерсон в 19-ата минута. Халфът на "орлите", който се намира в отлична форма, пое топката, напредна мощно и с удар от дистанция по земя не остави шанс на стража Черник.

Беларуският отбор реагира като попарен и се втурна в атака. В 27-ата минута БАТЕ съвсем спокойно можеше да изравни, но след центриране от корнер играч на беларуския гранд пропусна от няколко метра.

Малко по-късно Риц изпусна сам срещу вратаря, но тук трябва да отбележим добрата намеса на Владислав Стоянов, който излезе навреме и неутрализира опасността.

Българският шампион показа своите зъби в 34-ата минута. След бърза атака, кълбото попадна в краката на Натанаел, който намери Йордан Минев. Десният бранител стреля от въздуха, но късметът не бе на негова страна и топката премина малко над напречната греда.

Второто полувреме премина изцяло под диктовката на българите.

В 56-ата минута Вандерсон вкара за втори път. Минев изведе своя съотборник с прецизен пас, който преодоля майсторски излезлия напред вратар и на празна врата направи 2:0.

При тази ситуация страничният съдия вдигна флага за засада, но главният арбитър не уважи решението му и посочи центъра, тъй като прецени, че такава нямаше.

В 70-ата минута на терена се заформи меле. Играч на БАТЕ настъпи без топка Натанаел. Бекът на "орлите" не му остана длъжен и го удари. За провиненията си и двамата получиха директни червени картони и напуснаха принудително. Заради предварителна договорка между двамата треньори на тяхно място се появиха други състезатели.

Неприятните сцени не попречиха на "орлите" да продължат силното си представяне. В 75-ата минута най-добрият играч в днешната среща Вандерсон подаде към Кафу, който с изстрел по диагонала покачи на 3:0.

В минутите до края срещата се доиграваше и не се случи нищо интересно.

ЛУДОГОРЕЦ - БАТЕ 3:0

1:0 Вандерсон 19
2:0 Вандерсон 56
3:0 Кафу 75

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Минев, Моци, Терзиев, Натанаел, Вандерсон, Дяков, Лукас Саша, Кафу, Марселиньо, Кишада (Анисе, Керчев, Витиня, М.Александров)

БАТЕ Борисов: 16. Черник, 4. Дубра, 7. Карнитски, 9. Раджионал, 15. Жаунерчук, 25. Риос, 42. М. Валацко, 44. Иванич, 46. Милунович, 55. Алякнович, 77. Риц

Резерви: 34. Сарока, 3. Хайдучук, 5. Яблонски, 6. Анцилеовски, 8. А. Валацко, 13. Климович, 24. Кац, 49. Джихеро