Последният Верона даде само точка на Интер след невероятен спектакъл с шест гола (видео)

Отборите на Верона и Интер не излъчиха победител в мача помежду си от 24-ия кръг на Серия "А". Срещата на "Марк Антонио Бентегоди" бе невероятен спектакъл изпълнен с обрати, който завърши при резултат 3:3. Домакините обаче могат повече да съжаляват, тъй като изпуснаха преднина от два гола и така не успяха да запишат втората си победа от началото на сезона. "Нерадзурите" откриха резултата чрез Жейсон Мурийо в 8-ата минута, но веронци направиха пълен обрат до 3:1 с попадения на Филип Хеландер в 13-ата, Ерос Пизано в 16-ата и Артур Йоница в 57-ата минута. Мауро Икарди в 61-ата и Иван Перишич в 78-ата минута все пак спасиха честта на Интер и донесоха поне равенство на своя тим.

Интер стартира мача много силно и още в 7-ата минута трябваше да открие резултата, когато Мауро Икарди по перфектен начин намери Родриго Паласио в наказателното поле, но от страхотна позиция той не успя да преодолее вратаря Пиерлуиджи Голини. Само минута по-късно обаче гостите стигнаха до гол. Марсело Брозович центрира от корнер, а Жейсон Мурийо с глава се извиси и заби кълбото в мрежата за 0:1.

Играчите на Верона обаче не се стреснаха от неприятното начало на двубоя и бързо направиха пълен обрат. В 13-ата минута след центриране от корнер Филип Хеландер с глава възстанови равенството. Три минути след това при ново статично положение, този път от фаул, топката бе центрирана в пеналта и Ерос Пизано се извиси и с глава направи резултата 2:1.

Това бе истински шок за Интер и гостите така и не успяха да се окопитят до края на първата част. Единствено в 22-ата минута те стигнаха до нещо по-интересно пред вратата на съперника, като Марсело Брозович отправи страхотен удар от въздуха, но топката не намери очертанията на вратата.

Второто полувреме бе далеч по-вълнуващо. Интер започна активно и в 56-ата минута Жофри Кондогбия затрудни Голини със силен далечен удар. Само минута по-късно обаче Верона направи резултата 3:1 и отново по идентичен начин като първите два гола. Лука Мароне центрира от корнер, а Артур Йоница с глава простреля вратата на Самир Ханданович.

Този път обаче гостите реагираха бързо и в 61-ата минута след хубава контра Иван Перишич напредна по крилото и с прекрасен пас изведе Мауро Икарди, който хладнокръвно реализира за 3:2.

Това върна надеждите на "нерадзурите" за обрат и те още по-масирано се хвърлиха в атака. В 65-ата минута Голини трябваше да се намесва решително при едно разбъркване в наказателното поле, за да блокира удар отблизо на Паласио.

В 76-ата минута Верона организира една от малкото си контраатаки и Хуанито Гомес получи прекрасен пас на границата на наказателното поле, но от добра позиция той отправи безобразно лош удар над вратата. Само две минути по-късно Интер стигна до изравняване на резултата. Паласио напредна отдясно и центрира в наказателното поле. Там Икарди се размина с топката, но тя стигна до Иван Перишич, който я насочи във вратата за 3:3.

Краят на мача бе изпълнен с вълнение и пред двете врати. В 83-ата минута вратарят на домакините Голини за пореден път трябваше да показва рефлекс след опасен удар на Едер. В 85-ата минута пък Верона бе близо до нов гол, като изстрел отблизо на Жилберто Жуниор се отби от гредата. След това при една контра Ромуло опита ефектно да прехвърли Ханданович, но без успех. В 87-ата минута пък пропуск за гостите направи Икарди отблизо.

В крайна сметка мачът остана без победител, като двата тима прибавиха по една точка в актива си. Така Интер остава на 4-ото място в класирането с 45 точки до момента. Верона пък записа 5-ти мач без загуба, но все още е на дъното на таблицата с 15 точки.