Бостън шокира Кливланд

Кош на Ейвъри Брадли от ъгъла донесе успеха на Бостън над Кливланд със 104:103 като гост, което е една от изненадите на кръга в НБА. Точната му стрелба беше буквално пред скамейката на своите и в последната секунда, но донесе осмата победа на Селтикс в последните им девет мача. Гостите от Бостън, които са 2-и в Атлантическата дивизия с 30/22, изоставаха с пет точки 18 секунди преди края, но Джо Кроудър с тройка и Ивън Търнър с добавка при отскочила топка изравниха. За Кроудър точната стрелба бяха първите му точки в мача. ЛеБрон Джеймс вкара 30 за домакините, които остават начело в Централната дивизия с 35/14.

Атланта Хоукс се наложи със 102:96 над Индиана у дома с 24 точки на Пол Милсап и 21 на Ал Харфорд, регистрирайки трета поредна победа за тима, който води в Югоизточната дивизия с 30 победи от 52 мача. Гостите претърпяха 17-а загуба в последните си 19 мача като гости на Атланта. За тях Пол Джордж вкара 31 точки. 2-ият в дивизията Маями се наложи с 98:95 при визитата си на Шарлът в Северна Каролина. Хасан Уайтсайд завърши с трипъл-дабъл за Хийт, вкарвайки 10 точки и в добавка 10 борби и 10 блокади. Дуейн Уейд вкара 22, а Крис Бош добави 20. За домакините от Шарлът Марвин Уилямс завърши с 27 точки, а Никола Батум- 21. Те водеха с 93:90 минута и 10 секунди предзи края, но кош на Уейд и тройка на Бош обърнаха хода на мача.

Сан Антонио се наложи със 116:90 над Далас, а Кауи Леонард вкара 23 точки, от които 16 през първата част. За гостите от Сан Антонио ЛаМаркъс Олдридж се отчете с 14 точки и 10 борби, като това беше негов първи мач в родния му град след трансфера за 80 милиона долара с водачите в Югозападната дивизия.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:
Атланта - Индиана 102:96
Шарлът - Маями 95:98
Орландо - Лос Анджелис Клипърс 93:107
Вашингтон - Филаделфия 106:94
Бруклин - Сакраменто 128:119
Кливланд - Бостън 103:104
Ню Йорк Никс - Мемфис 85:91
Денвър - Чикаго 115:110