Строотман се завърна с гол, Стефанов игра срещу Рома (видео + снимки)

Халфът на Рома Кевин Строотман съвсем скоро ще може да помогне на тима на Лучано Спалети в битката за челните места в Серия "А". Холандецът беше измъчван от серия от контузии на коляното и през последните две години записа само 6 мача в първенството, но вече е напълно възстановен, а днес дори отбеляза гол за младежкия тим на "вълците" при победата над Авелино с 6:0.

Българският футболист Илиян Стефанов изигра пореден мач като титуляр за младежкия отбор на Авелино и записа пълни 90 минути срещу Рома.

Строотман игра едно полувреме, а в 12-ата минута се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу младата звезда на Рома Садик Умар. Въпреки че не показа признаци на умора, холандският национал беше сменен на почивката, а след мача не скри радостта си.
"Невероятно е чувството отново да съм на терена. Благодаря ви, момчета", написа Строотман в профила си в Twitter.

Въпреки тежката загуба на Авелино, представянето на бившия юноша на Левски Илиян Стефанов става все по-добро. Стефанов записа 7-и пореден мач за младежкия тим на Авелино в 5, от които е играл по 90 минути. Скоро се очаква той да бъде викнат и да започне тренировки и с мъжкия тим, след като продължава с добрите изяви с младежкия тим, който играе в Примавера лигата.

В същото време наставникът на Примаверата на Рома Алберто Де Роси го похвали за старанието: "Кевин премина през труден период, но всичко ще се подреди. Той има ентусиазма на юноша и изгаря от желание за игра. Последните няколко седмици са фантастични за него и се радвам, че работим заедно", каза Де Роси.