Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Мач с прозявка

Мач с прозявка очаква отбора на Марица (Пловдив) в съботния ден, когато на шампионките предстои гостуване на Спартак (Варна) за среща от тринадесетия кръг в женската Национална волейболна лига Демакс+ – но не заради предполагаемата голяма разлика в класите между двата съперника, а заради ранния начален час на двубоя, който ще започне в 10:00 сутринта.

Рано ще трябва да се събудят пловдивчанки в съботната сутрин на 6 февруари, тъй като групата ще отпътува в 07:15 от Града под тепетата за Града на розите. Да, защото въпросният мач ще се проведе именно в Казанлък, чиято близост до Пловдив до голяма степен компенсира неудобството от необичайно ранния начален час.  Както е известно, варненският отбор е на тренировъчен лагер в зала Арсенал и двата клуба се разбраха срещата между тях да се играе там.
Левски - Марица
В утрешния мач един срещу друг ще се изправят първият и последният в класирането и изходът от срещата изглежда предопределен.  До този момент Спартак е с десет загуби и само два спечелени гейма от десет изиграни мача, така че интригата е в това до каква степен варненки ще успеят да се противопоставят на състава на Марица, в който се очаква да попаднат най-младите волейболистки на пловдивския тим.

"При всички положения срещу Спартак ще играят малките и по-малките в тима ни", призна пред BGvolleyball.com треньорът Иван Петков.  “Основни състезателки ще получат няколко дни почивка, но те имат нужда, особено след тежкия лагер, който изкарахме в Бурса."

Мачът в зала Арсенал ще може да бъде проследен на живо като развой на резултата онлайн тук.

СНИМКИ: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG