Кобе Брайънт с 27 точки за победата на Лейкърс срещу Ню Орлеанс

Кобе Брайънт реализира 27 точки за победата на Лос Анджелис Лейкърс с 99:96 при гостуването срещу Ню Орлеанс в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация. Звездата на гостите се отличи с три решителни тройки през последните малко повече от шест минути на срещата.

Брайънт помогна на Лос Анджелис да поведе с 98:92 минута преди края на двубоя, но шест секунди преди края пропусна от линията за наказателен удар и позволи на домакините да организират последна атака. Джейру Холидей пропусна изстрела от далечна дистанция, който можеше да доведе мача до продължение.

Антъни Дейвис се отличи с 39 точки за Пеликанс, но слабата му игра в четвъртия период се оказа решителна за крайния изход на срещата. Поражението е трето поредно за състава на Ню Орлеанс.