Севиля крачи към финала с разгром над Селта (видео)

Севиля е много близо до класиране на финал за Купата на Испания. Тази вечер тимът на Унай Емери взе повече от добра преднина от 4:0 след първия мач със Селта от 1/2-финала на турнира. Домакините на "Рамон Санчес Писхуан" изиграха силен двубой и можеха да спечелят и по-убедително, като пропуснаха и дузпа. Адил Рами откри резултата в 45-ата минута на срещата, а Кевин Гамейро с два гола в 60-ата и 62-ата минута направи резултата класически. Крайното 4:0 оформи Михаел Крон-Дели в 87-ата минута на мача.

Първото полувреме бе много динамично. Домакините бяха по-настойчиви пред гола, но и съперникът им имаше няколко добри шанса. Интересните моменти започнаха още от 2-ата минута, когато Тимоти Колоджешак направи страхотен пропуск отблизо с глава. След това французинът имаше още един прекрасен шанс в 25-ата минута, но този път вратарят Рубен Бланко направи невероятно спасяване, за да опази вратата си. При последвалото разиграване се стигна до нов изстрел, този път на Стеван Нзонзи, който обаче се отби от гредата.

В 27-ата минута домакините получиха дузпа в своя полза след като Витоло бе задържан в наказателното поле. Кевин Гамейро обаче не успя да отбележи от бялата точка, като ударът му бе спасен от Бланко.
Пропуснатата дузпа като че ли леко наруши ритъма на Севиля и играчите на Селта се възползваха от това, като в 30-ата минута Сержи Гомес стреля с глава и топката се отби от гредата. Пет минути след това Фабиан Ореяна отправи много опасен изстрел, който премина до гредата.

В самия край на полувремето обаче Севиля най-накрая стигна до гол. Евер Банега центрира от корнер, а Адил Рами с глава насочи топката във вратата за 1:0.

Домакините продължиха да играят много силно и през втората част и в 56-ата минута Евер Банега стреля опасно от фаул. Малко след това обаче играчите на Селта претендираха за дузпа за нарушение на Колоджешак, но съдията прецени, че няма основания да посочи бялата точка.

Севиля реши всичко в мача в рамките на две минути с два гола на Кевин Гамейро. В 60-ата минута след хубава контра французинът бе изведен на скорост зад защитата и хладнокръвно реализира за 2:0. В 62-ата минута почти по идентичен начин нападателят надбяга бранителите на гостите и доведе нещата до 3:0. В 87-ата минута Крон-Дели пък доведе нещата до крайното 4:0 след нова хубава контраатака.

Така Севиля ще има доста удобна преднина преди реванша на 11 февруари. Към този момент изглежда, че най-вероятно севилци ще се изправят срещу Барселона на финала на турнира, след като вчера каталунците разбиха със 7:0 Валенсия в първия сблъсък помежду им.