Колшрайбер се поизмъчи с №79 в света

Поставеният под номер 5 в основната схема Филип Колшрайбер си осигури място на 1/4-финалите на турнира Garanti Koza Sofia Opен в зала "Арена Армеец" в София. 32-годишният германец постигна трудна трисетова победа срещу Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) с 6:1, 4:6, 6:3. Мачът продължи час и половина, а в следващата фаза на надпреварата Колшрайбер ще се изправи срещу втория в схемата Виктор Троицки (Сърбия). Този сблъсък ще бъде в петък не преди 18,00 часа българско време.

Първият сет се разви под пълната доминация на 34-ия в световната ранглиста германец. Той реализира три пробива - за 1:0, 3:0 и 6:1, затваряйки частта след само 21 минути игра. Вторият сет започна с продължителен сервис-гейм на Колшрайбер, който отрази два брейкпойнта и премина през серия равенства, но все пак се пропука. В четвъртия и шестия геймове германецът можеше да върне брейка, но 23-годишният Джумхур показа характер. Разликата от един пробив се запази и така представителят на Босна и Херцеговина доведе двубоя до трети сет. В решаващата част Колшрайбер направи пробив за 2:0, след което го затвърди безпроблемно за 3:0. В четвъртия гейм германецът отново имаше брейкпойнт, но опонентът му го неутрализира. До края на сета Джумхор положи усилия, но така и не успя да съкрати пасива си. При свой сервис и още при първия си шанс Колшрайбер прикключи мача в своя полза с 6:3.

Това бе първи официален сблъсък между двамата тенисисти. Заемащият 79-ото място в ранглистата Джумхур остави в статистиката една двойна грешка и един ас. Колшрайбер се отчете с 5 директни точки от сервис и 2 двойни грешки.

Мачове от втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в София с награден фонд 463 520 евро:
(5)Филип Колшрайбер (Германия) - Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) 6:1, 4:6, 6:3
(6)Жил Мюлер (Люксембург) - Рикардас Беранкис (Литва) 7:5, 7:6(4)
(8)Адриан Манарино (Франция) - Мариус Копил (Румъния) 6:4, 6:7(5), 6:3
(1)Роберто Баутиста-Агут (Испания) - Филип Крайнович (Сърбия) отказване на Крайнович
(2)Виктор Троицки (Сърбия) - Даниел Брандс (Германия) 6:4, 6:3
(4)Андреас Сепи (Италия) - Тимо де Бакер (Холандия) 6:2, 6:1