Пирин завърши наравно с казахстанци

Пирин Благоевград направи трето 0:0 по време на подготвителния си лагер в Алания. "Орлетата" завършиха наравно с казахстанския Каспий на терените в Голд Сити. Преди това по време на лагера в Турция те не можаха да вкарат голове и на румънския Волунтари и на полския Подбедскидже. След като вчера Наджи Шенсой и възпитаниците му победиха с 3:2 Мерани, днес косовският специалист пусна други 11, които изиграха целия мач без смяна. Старата слабост на отбора да се пропускат положения и дузпи, отново се прояви. В 31-та минута за нарушение срещу Благов беше отсъдена дузпа, но вратарят Аясбаев отрази удара на Благой Наков от бялата точка.

Почти целият мач се игра на една врата, като пропуски за Пирин направиха още Траянов, Благов и Мартин Тошев. И този двубой пропусна Маркиньос, който заради контузия отсъства вече в четвърти мач за Пирин.

До края на лагера в Турция, за Пирин остават още две контроли - на 7 февруари срещу грузинския Сабуртало, и на 10-ти срещу казахстанския Окжепес. Днешната контрола изгледа целият спортно-технически щаб на Берое, начело със старши треньора Петър Хубчев. На 20 февруари старозагорци приемат Пирин в първия пролетен кръг в "А" група.