Христо Николов с 12 точки при загуба на Стал Остров

Отборът на Стал Остров, с българина Христо Николов в състава си, загуби като гост на Торун с 69:78 (8:27, 24:16, 16:19, 21:16) точки в среща от 19-ия кръг на полското баскетболно първенство. Николов започна като титуляр и се отличи с 12 точки, 4 борби, 4 асистенции и 2 откраднати топки за 28:36 минути Във временното класиране Стал Остров е на десето място с 9 победи и 10 загуби.

В румънското първенство Тимишоара се наложи над гостуващия Динамо Букурещ с 82:77 (12:20, 20:17, 31:16, 19:24) точки в "българското" дерби от 19-ия кръг. Българинът Веселин Веселинов игра 28:54 минути като резерва за Тимишоара и записа 12 точки, 2 борби и 3 асистенции. За Динамо Павел Маринов направи "дабъл-дабъл" - 20 точки и 11 борби. Той добави и 5 асистенции за 37 минути като титуляр. Динамо е на седмо място в класирането с 9 победи и 10 загуби, а Тимишоара е на 11-а позиция с 4 победи и 15 загуби от началото на сезона.

Отборът на Баиа Бланка, с българина Павел Иванов в състава си, загуби като гост на Куимса с 69:78 (13:14, 14:17, 29:21, 13:26) точки в среща от първенството на Аржентина по баскетбол за мъже. Иванов игра малко 19:53 минути като титуляр и завърши с 5 точки и 1 асистенция. Баиа е на шесто място в подреждането на южната конференция с 15 победи и 18 загуби.

Шампионът на Балканската лига Сигал Прищина, където играе Станимир Маринов, победи като гост Кожув (Македония) с 87:75 (16:25, 13:19, 34:12, 24:19) точки в среща от първия кръг в група "Д" на втората фаза на турнира. Маринов беше титуляр и се отчете с 13 точки, 2 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка за 24 минути. Френският тим Елан Шалон загуби като гост на Канту (Италия) с 90:103 (19:36, 19:21, 26:26, 26:20) точки в мач от шестия кръг в група "R" на втората фаза на европейския клубен турнир за Купата на ФИБА Европа.

Българинът с френски паспорт Илиан Евтимов игра 26:20 минути като резерва за Шалон и завърши с 12 точки, 3 борби, 3 асистенции и 1 отнета топка. Елан Шалон завършва като лидер в класирането в групата с пет победи и една загуба и на осминафиналите ще играя с Остенде (Белгия). Играе се до две победи от три мача. Първата среща е на 16 февруари.