Тонев с цял мач при успех на Фрозиноне

Александър Тонев изигра цял мач, а неговият Фрозиноне постигна много ценна победа с 1:0 в домакинството срещу Болоня. Българският национал имаше възможност да се разпише през първото полувреме, но негов удар от границата на наказателното поле бе отразен от вратаря на гостите Миранте. Единственото попадение в срещата бе дело на Дионизи в 77-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Росетини. Вратарят Антонио Миранте улови посоката на удара, но не успя да хване топката и тя се оплете в мрежата за 1:0 в полза на Фрозиноне.

Болоня завърши мача с 10 човека, след като в 64-ата минута Иконому получи втори жълт картон и бе изгонен.

За Фрозиноне това бе първи успех от 29 ноември. С него тимът се изравни с 18-ия Капри, но все още изостава с четири точки от местата, даващи право на оставане в Серия А.