Кузманов се бори мъжки, но отпадна в София (галерия)

Втората ни ракета Димитър Кузманов изигра силен мач, но отпадна в първия кръг на сингъл на турнира Garanti Koza Sofia Oпен, който се провежда в зала "Арена Армеец" в София. 22-годишният българин отстъпи с 3:6, 6:2, 3:6 срещу Рикардас Беранкис (Литва) след час и 50 минути престой на корта. Кузманов, който учасва в изданието с "уайлд кард", показа, че може да бъде равностоен на водещите тенисисти в професионалния тур. От своя страна, 96-ият в света литовец си осигури място в следващата фаза на надпреварата, къдетп ще играе срещу шестия поставен Жил Мюлер.
ATP Garanti Koza Sofia Open - Димитър Кузманов - Рикардас Беранкис
Първият сет бе изпълнен с пробиви - цели четири. Резултатът се движеше равен до 2:2, когато Беранкис реализира брейк и поведе с 3:2. След това 25-годишният представител на Литва затвърди пробива за 4:2, след което записа още един за 5:2. Кузманов намали пасива си, измъквайки подаването на съперника в осмия гейм, но веднага след това загуби началния си удар за 3:6.
Във втората част националът ни за "Купа Дейвис" показа какво може и държеше инициативата. Кузманов осъществи два пробива - за 1:0 и 5:2, след което с великолепен сервис-гейм на нула затвори сета при 6:2.
В третата част зрителите видяха само един пробив, но и серия пропуснати възможности от родния тенисист. Кузманов се пропука за 1:3, след което не се възползва от брейкпойнт в седмия гейм. При 5:3 Беранкис сервираше за мача, но изостана с 0:40. Благодарение на чудесния си начален удар състезателят от Литва отрази поредните точки за пробив и сложи край на спора - 6:3.

За участието си в надпреварата 287-ия в света Кузманов си гарантира 4680 евро от наградния фонд.