Победихме Унгария

България спечели с 2-1 победи срещу Унгария в първия си мач от група I на зона Европа/Африка на "Фед Къп", неофициално световно отборно първенство, което се провежда в израелския курорт Ейлат. В първия сингъл Елица Костова надделя над Далма Галфи със 7:5, 6:2 за 89 минути. Българката направи решаващ пробив за 6:5 в първия сет. Във втората част след 2:2 Костова спечели четири поредни гейма и приключи двубоя. Българката завърши мача с шест пробива от 12 възможности.

Във втория сингъл първата ракета на България Цветана Пиронкова разгроми Река-Лука Яни с 6:1, 6:1 за 60 минути. Пловдивчанката нямаше никакви проблеми в мача, в който направи седем пробива. В мача на двойки Диа Евтимова и Изабелла Шиникова загубиха от Далма Галфи и Фани Щолар с 3:6, 1:6 за 58 минути.

В другия мач от групата Белгия победи Латвия с 3:0. Утре България ще играе с Латвия, а в петък среща Белгия. Победителят в групата се класира за полуфиналите, а класиралият се на последно място ще играе бараж за оставане.

Среща от първия кръг на група I на зона Европа/Африка на "Фед къп", неофициално световно отборно първенство:
Унгария - България - 1-2 победи
Далма Галфи - Елица Костова - 5:7, 2:6
Река-Лука Яни - Цветана Пиронкова - 1:6, 1:6
Далма Галфи/Фани Щолар - Диа Евтимова/Изабелла Шиникова - 6:3, 6:1