100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

"Светците" отново отчаяха Арсенал (видео)

Арсенал не можа да победи Саутхамптън в двубой от 24-ия кръг на Премиър лийг. Срещата на "Емиратс" завърши 0:0, като това бе четвърти пореден мач без победа за "топчиите", които вече изостават на 5 точки от лидера в класирането Лестър. Отборът на Арсен Венгер не можа да си отмъсти на "светците" за тежкото поражение с 0:4 на "Сейнт Мери" на Боксинг Дей, макар че имаше немалко положения пред вратата на гостите.

Великолепен мач направи стражът на Саутхамптън Фрейзър Форстър. който със серия от спасявания отчая нападателите на Арсенал. Тимът на Роналд Куман в четвърти пореден двубой не допусна гол и заема 7-о място в таблицата.
През уикенда Арсенал елиминира Бърнли в 4-ия кръг на ФА Къп и имаше много по-малко време за почивка от днешния си съперник, който за последно игра преди 9 дни и шокира Манчестър Юнайтед насред "Олд Трафорд". Пер Мертезакер изтърпя наказанието си за чевения картон срещу Челси, но остана на пейката за сметка на Габриел Паулища. Тио Уолкот пък отстъпи мястото си на Алексис Санчес, който оформи офанзивното каре на лондончани заедно с Месут Йозил, Джоел Кембъл и Оливие Жиру.

Изненадващо Чарли Остин, който донесе победата над Юнайтед още в дебюта си, изобщо не попадна в групата на Саутхамптън. Атаката на "светците" водеше Шейн Лонг, а от втора позиция му помагаха Душан Тадич, Садио Мане и Джеймс Уорд-Праус. В халфовата линия Куман предпочете Ориол Ромеу пред сънародника си Джорди Класие.

Домакините изиграха разочароващо първо полувреме, в което отправиха само два удара към вратата на Фрейзър Форстър. "Топчиите" обаче имаха най-чистото положение, пропиляно от Йозил.
Саутхамптън започна със самочувствие, а скоростта на Тадич и Мане създаде доста проблеми на бранителите в червено-бяло. В 12-ата минута перкфетен пас на Алексис Санчес намери Йозил, който елегантно овладя, но след това не можа да преодолее Форстър. Малко по-късно Ектор Белерин центрира към Жиру, а Йозил продължи топката след удара на французина, но отново Фортър се намеси решително.

Гостите на няколко пъти се опитаха да затруднят Петер Чех и в 32-ата минута бяха близо до гола. Тогава Ориол Ромеу стреля фалцово от границата на наказателното поле, но топката мина малко над гредата. В края на полувремето Садио Мане беше изведен през центъра и шутира, но твърде неточно.

След почивката Арсенал вдигна темпото и Форстър трябваше да демонстрира рефлекса си след добре насочен удар на Оливие Жиру. "Светците" отговориха с бърза контра и нов пропуск на Мане.
С влизането на Тио Уолкот домакините заиграха на още по-висока скорост и за защитата на Саутхамптън стана трудно. В 67-ата минута английският национал на два пъти стреля, но и двата пъти Форстър изби. Още в следващата атака на "топчиите" Йозил качи топката на глава на Лоран Косиелни, но французинът някак успя да пропусне.

В оставащите минути Арсенал продължи да търси победата, но Форстър беше непробиваем. Стражът на Саутхамптън спаси всички удари към вратата си и донесе ценна точка на тима.