Ще излезе ли Левски от кризата срещу Берое - отговорът от Николай Костов

Четири гола и без победител между Ла Коруня и Райо

Отборите на Депортиво Ла Коруня и Райо Валекано не успяха да се победят в последния мач от 22-ия кръг на Примера дивисион. Двубоят на "Риасор" завърши при резултат 2:2. Гостите на два пъти повеждаха с попадения на Мику в 8-ата и Хозабед Санчес в 23-ата минута, но и двата пъти домакините съумяваха да стигнат до изравняване чрез Лукас Перес в 19-ата и Файсал Фажир в 46-ата минута.

"Пчеличките" стартираха по-добре мача и бързо взеха преднина в резултата. В 8-ата минута Кини центрира отдясно и Мику засече отблизо топката във вратата за 0:1. Домакините обаче успяха да се върнат в мача в 19-ата минута, когато Лукас Перес получи прекрасен дълъг пас, напредна и хладнокръвно реализира за 1:1.

Райо обаче отново си върна преднината в срещага само четири минути по-късно, когато след грешка в защитата на съперника, Мику отне топката и подаде за Хосабед, който без проблем направи 1:2. Депортиво обаче отново не се предаде и в самото начало на второто полувреме Фажир с прекрасен изстрел от около 35 метра заби неспасяемо топката във вратата, като това се оказа и последното попадение в мача за крайното 2:2.

Този резултат обаче не бе много добър и за двата тима, като Ла Коруня вече 6 поредни мача няма победа и с актив от 30 точки се намира на 9-ото място. Играчите на Райо пък още повече съжаляват за изпуснатата победа, тъй като със спечелената точка остават в зоната на изпадащите на 18-ото място с 20 точки.