Бончо Генчев дебютира с равенство начело на Етър

Етър започна контролните си срещи от предсезонната подготовка с гостуване на втородивизионния Лудогорец 2. Мачът на изкуствения терен в Разград завърши наравно 1:1 и беше неофициален дебют за новия треньор на "виолетовите" Бончо Генчев.

Още в 3-ата минута гостите от Велико Търново удариха гредата. При центриране от фаул пласираният на задна греда защитник Ивайло Русев прати топката в гредата.

Етър: Цветомир Цанков, Благовест Ангелов, Ивайло Русев, Михаил Минков, Мартин Николов, Александър Кирилов, Жюлиен Бенков, Радослав Анев, Явор Генчев, Любомир Генчев и Петър Димитров. След почивката старши треньорът Бончо Генчев пусна и останалите футболисти, като отсъстваше единствено капитанът Джихат Кямил.

„Болярите“ можеха да открият в 20-ата минута, когато Любо Генчев изведе Петър Димитров съвсем сам срещу вратаря, той стреля, но стражът спаси удара му. В 33-ата минута при поредната атака на етърци Петър Димитров бе съборен в наказателното поле, но реферът подмина ситуацията. Така завърши първото полувреме – 0:0.

Четири смени бяха направени след почивката. Петров влезе на мястото на Русев, Николаев – на М. Николов, Трифонов – на Бенков и Байчев на Явор Генчев. Малко след началото на втората част етърци пропуснаха още един чист гол. Радо Байчев центрира отляво и Радо Анев от 6-7 метра от отлична позиция стреля над гредата.

Домакините нямаха сериозни положения пред вратата на Цанков. До края влязоха в игра още Иван Петков, Стефан Христов, Ивайло Петков и Александър Узунов. В 75-ата минута от Етър предявиха втора претенция за неотсъдена чиста дузпа за игра с ръка на защитник в наказателното поле и докато играчите претендираха, последва контра на домакините с много спорна неотсъдена засада, при която нападател се откъсна и вкара за 1:0.

„Болярите“ изравниха в 81-ата минута, като таранът Стефан Христов вкара първия си гол с виолетовия екип. Отново Байчев центрира чудесно от фланга и дошлият от Спартак (Плевен) голмайстор си спря топката и с техничен удар в далечния ъгъл изравни – 1:1.

В следващата си проверка в четвъртък, 4 февруари, Етър приема от 11:00 часа в Царева ливада Спартак (Плевен).