Берое с трета победа за седмица

Баскетболистите на Берое записаха третата си победа в рамките на настоящата календарна седмица. След като записаха стопроцентова успеваемост в квалификационния турнир на Балканската лига, където надиграха Левски 2014 и черногорския Ловчен, сега заралии спечелиха с 90:82 срещу Академик Бултекс 99 (Пловдив) в НБЛ, финиширайки с равносметка от три победи в три мача.

Успехът бе пети пореден за момчетата на Любомир Минчев в родното първенство и те продължават да са на трета позиция във временното класиране с 12 победи и 5 загуби, докато пловдивчани са на девето място с баланс 3-14.

Академик стартира днешната среща далеч по-добре и поведе с 1:7, а след това остана начело и до края на първата част, когато имаше преднина от 3 точки - 12:15. Беройци се отърсиха от лошото начало и през втората четвърт установиха контрол над случващото се на терена в зала “Общинска”, като на почивката вече водеха с 41:37.

Гостите не се дадоха без битка и се хвърлиха здраво през второто полувреме, но Берое запази водачеството, добавяйки още пет точки към преднината си, която бе 66:57 след 30 изиграни минути.

“Студентите” от Пловдив започнаха последната част ударно и след серия от 15-6 изравниха резултата - 72:72 четири минути преди края. Последваха девет последователни точки на домакините за 81:72, след които те не погледнаха назад и затвориха двубоя, печелейки с 90:82, като в последните минути разликата на няколко пъти надхвърляше 10 точки.

Александър Тодорович бе най-резултатен за победата на Берое с 21 точки. Остън Барнс реализира 13 за 19 минути игра, а другите двама американци в тима - Еврик Гари и Аштън Муур останаха с по 11 точки.

Оскар Белфийлд и Бошко Йовович се отличиха за Академик Бултекс 99, като Белфийлд вкара 24 точки, а Йовович - 20.

БЕРОЕ - АКАДЕМИК БУЛТЕКС 90:82 (12:15, 29:22, 25:20, 24:25)

БЕРОЕ: Тихомир Желев 3, Аштън Муур 11, Еврик Гари 11, Остън Барнс 13, Велислав Гълъбов (Александър Тодорович 21, Николай Николов, Тенчо Тенчев 15, Станислав Ваклинов 9, Деян Карамфилов 5, Мартин Раднев 2)

АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99: Оскар Белфийлд 24, Васил Бачев 9, Никола Трайков 5, Бошко Йовович 20, Мико Голубович 4 (Планимир Дафинов 2, Илиян Ставрев, Васил Михайлов 19)