Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Лацио не успя да пребори десет от Удинезе (видео)

Отборите на Удинезе и Лацио не успяха да излъчат победител в срещата помежду си на "Фриули" от 22-ия кръг на Серия "А". Мачът завърши при резултат 0:0, като гостите могат повече да съжаляват, че не успяха да измъкнат трите точки, тъй като почти цяло второ полувреме играха с човек повече, след като Данило получи червен картон в 42-ата минута на първата част. Римляните обаче също завършиха двубоя в намален състав, като в 85-ата минута от игра бе изгонен Алесандро Матри.

Удинезе започна срещата по-добре и в 27-ата минута стигна и до гол, който обаче бе отменен заради засада. В самия край на полувремето пък Лацио бе близо до откриване на резултата, но изстрел на Абдулай Конко облиза гредата.

В 42-ата минута домакините останаха с 10 души на терена, след като Данило получи втори жълт и червен картон. "Орлите" опитаха да се възползват и натиснаха през втората част, но така и не съумяха да намерят пътя към гола и да измъкнат трите точки. Лошият ден за нападателите на гостите бе допълнен и от червения картон на Матри, който бе изгонен в 85-ата минута.

Така срещата завърши без победител, като добрата новина за Удинезе е, че поне сложи край на серията си от 3 поредни загуби. За Лацио пък това е 7-ми мач без поражение. "Зебрите" събраха актив от 25 точки и заемат 15-ото място в таблицата. "Орлите" пък са с 32 точки на 9-ата позиция.