Ботев загуби от третодивизионни унгарци (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) записа втора поредна загуба в своите контроли в Турция, след като отстъпи с 0:2 от третодивизионния унгарски Нийрегихаза. "Канарчетата" изиграха най-слабата си проверка, въпреки че имаха инициативата през цялата среща и се опитваха да градят играта, но им бе трудно срещу сгъстената отбрана на унгарците. Петер бе точен от дузпа в 43-ата минута, а в 72-ата минута Ласло удвои след грешка на Филип Филипов. Звездата на Ботев Тодор Неделев и новото украинско попълнение Игор Ощипко пропуснаха срещата, защото са повалени от грип. Мачът се излъчва на живо в Sportal.bg.

"Канарчетата" трудно създаваха положения, докато в първите 30 минути Голас на два пъти спаси вратата си след удари на Ласло. В 43-ата минута Християн Димитров бе изпреварен от нападател на унгарците, като леко го бутна и той падна на земята. Реферът отсъди дузпа, а Петер бе точен и даде аванс на лидера в трета дивизия на Унгария.

Втората част започна с две промени за пловдивчани Васев и Галев смениха Тютюков и Голас. Ботев пропусна страхотна възможност в началото на второто полувреме, когато след статично положение Старокин стреля от 6-7 метра над гредата. Последва хубав удар на Христов, който бе избит от стража Валодимир. Младият талант Рангел Игнатов влезе, но две минути по-късно бе изритан лошо и се контузи. Това принуди Николай Костов да го замени.

В 72-ата минута Филипов сбърка елементарно в изнасянето на топката, което позволи на Нийрегихаза да удвои своята преднина. Ласло с хубав удар от въздуха прати топката в мрежата след остро центриране отдясно. Талантливият Милев пробва да намали, но прати топката над вратата.

До края на срещата Ботев имаше още две възможности, но така и не се разписа. Това бе третата контрола на Ботев в Анталия, след като до момента възпитаниците на Николай Костов се бяха наложили над румънския Поли Тимишоара (4:1) и загубиха от полския Висла Краков (1:3).

С това приключи първата част от лагера на тима в Турция. Следват два дни почивка за "канарчетата" преди да бъдат подновени тренировките във вторник.

БОТЕВ - Нийрегихаза 0:2

0:1 Петер (43-д)
0:2 Ласло (72)