Първият гол на Дортмунд е нередовен, разкая се съдията

Главният съдия от мача между Борусия (Дортмунд) и Инголщат 04 Гуидо Винкман призна грешката си при първия гол на домакините във вчерашния мач от Бундеслигата, завършил 2:0. В 77-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг реализира с глава от положение на засада, но Винкман и неговият асистент не видяха това и попадението беше признато. "Факт е, че има засада. Факт е и че това е решаващо изхода на срещата събитие", заяви реферът.

Секунди след гола на видеостената на стадион "Сигнал Идуна Парк" беше показано повторение, от което ясно се видя, че нападателят на домакините е бил зад последния в защитата. "Тогава нямаше как да гледам нагоре към екрана, но и да бях видял, нямаше как да отменя гола", продължи Винкман.

Засадата обаче не беше единственото нещо, което ядоса тима на Инголщат 04. По-рано в срещата две единоборства между Матс Хумелс и Дарио Лескано разпалиха страстите и също бяха отсъдени в полза на Борусия. През първото полувреме баварците претендираха за дузпа, а през второто капитанът си вкара автогол, който обаче не беше зачетен заради нарушение на Лескано срещу него.

"За мен ситуацията в наказателното поле си беше просто здраво влизане, но не достатъчно, че да надуя свирката за наказателен удар и да дам червен картон. При автогола пък аз не видях нищо, но единият от асистентите ми сигнализира "Фал, фал, фал! Той ритна крака му" и затова не го признах. Моят помощник ми звучеше убедително и не съм поставял под съмнение чутото от него", обоснова се Винкман.

Заради тези и други дискусионни ситуации от Дортмунд изразиха подкрепа на идеята за въвеждане на видеоповторение на спорни моменти, след което реферът да може да отсъжда правилно.