Монпелие пое глътка въздух

Отборът на Монпелие победи с 4:0 като гост Газелек Аячо в мач от 23-ия кръг на Лига 1. Треньорската смяна изигра своята роля и новият наставник Фредерик Хантц стартира кариерата си начело на южняците с категорична победа. С два гола се отличи Браян Дабо, а по един добавиха Мустафа Ятабаре и Жонас Мартен от дузпа. Така Монпелие излезе от опасната зона и вече е с 25 точки на 17-а позиция. Газелек пък записа втора поредна загуба след като преди седмица бе прекъсната серията от 11 поредни мача без поражение. Корсиканците са с 26 точки на 16-а позиция.

Троа не успя да се възползва от импулса на първата победа в Лига 1, която тимът постигна преди седмица при визитата си на Лил и днес загуби с 0:1 като домакин на Нант. Единственото попадение отбеляза Гийом Жиле в 41-ата минута. Троа остава твърдо на дъното на класирането с 11 точки и малко надежда за спасение. "Канарчетата" пък са осми с 32.

Реймс отново е в опасната зона, след като загуби с 0:2 от Лориен. Зарго Туре изненада всички, отбелязвайки и двата гола в срещата. Така тимът от Шампан остава с 23 точки и е под чертата. "Мерлузите" пък са с 30 на 11-а позиция.

Тулуза също продължава да е в затруднено положение, тъй като загуби с 1:2 като домакин от Гинган. Юнус Санхаре и Джими Бриан бяха точни за бретанците, докато Висам Бен Йедер вкара за "виолетовите" от дузпа. В последната минута на мача нападателят пропусна да донесе точката на тима си, след като при втория си опит от бялата точка пропусна. Тулуза е с 20 точки на предпоследно място, докато Гинган вече е с 27 на 14-а позиция.