Едно полувреме стигна на Лукойл срещу Черно море

Шампионът Лукойл Академик не позволи на Черно море Порт Варна да поднесе изненадата на кръга в НБЛ и стигна до победа у дома срещу „моряците” с 82:70, въпреки че се измъчи доста през първата половина на срещата в Правец.

Капитанът на гостите Пламен Алексиев и единственото чуждестранно попълнение Никола Маравич дадоха тон за силна първа четвърт, в която най-голямата разлика в полза на варненския тим бе 9 точки, а след нейния край те имаха добра преднина от 12:18. Втората част стартира с бърза серия от 7-3 за Черно море, след коят авансът достигна 15:25, а до полувремето „студентите” така и не намериха отговор за добрата игра на съперника и отстъпваха с 32:40.

Нещата придобиха друг вид през третата част, в която домакините постепенно наваксаха изоставането си, а тройка на Бранислав Ратковица върна равенството – 51:51 малко повече от две минути преди края на този период. След 30 минути игра Лукойл Академик вече бе напред с 57:53. Девет безответни точки на домакините за 66:53 тотално сломиха съпротивата на „моряците” и след това срещата просто се доигра, за да се стигне до 82:70.

Павлин Иванов вкара 24 точки за успеха на своя тим, докато Филип Барович и Желко Шакич останаха с 19 и 18.

За гостите Николай Стоянов реализира 18, а Никола Маравич – 16.

Шампионите са на върха в класирането с баланс 16-1, докато варненци са шести с 9-8.

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК – ЧЕРНО МОРЕ ПОРТ ВАРНА 82:70 (12:18, 20:22, 25:13, 25:17)

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Бранислав Ратковица 7, Донел Тейлър 4, Николай Грозев 4, Желко Шакич 18, Филип Барович 19 (Николай Колев 2, Александър Илиев, Павлин Иванов 24, Димитър Димитров 4, Румен Василев)

ЧЕРНО МОРЕ ПОРТ ВАРНА: Пламен Алексиев 10, Венелин Христов 2, Николай Стоянов 18, Симеон Илиев 7, Никола Маравич 16 (Ангел Нацкин 8, Николай Георгиев, Денислав Вутев 4, Лъчезар Радев 5)