Балкан върна Левски 2014 в реалността

Разкъсваният от организационни проблеми и задкулисни караници отбор на Балкан (Ботевград) приземи младия отбор на Левски 2014, надигравайки „сините” с 26 точки разлика – 91:65. Ботевградчани върнаха столичния клуб към реалността, която този сезон отново не е особено положителна, но въпреки това преди няколко дни младоците на Мануел Марков постигнаха ценен и убедителен успех в Балканската лига, а днес изиграха третия си мач в рамките на пет дни.

„Зелените” убиха съпротивата на съперника си в „Арена Ботевград” за точно 10 минути и по-конкретно през втората четвърт на срещата. Първите 10 минути бяха равностойни, като след една част гостите имаха пасив от едва точка -18:17. През втория период на двубоя в игра влезе капитанът на Балкан Мартин Маринов, който запали искрата на съотборниците си, реализирайки 12 точки за само 8 минути, след което седна на пейката две минути преди почивката, а след едно полувреме разликата вече бе 19 точки – 46:27.

Левскарите не намериха сили за втори голям обрат в рамките на само няколко дни и не оказаха особено голяма съпротива през оставащите 20 минути. След три част преднината на ботевградския клуб бе 68:44, а през последната десетка се стигна до заключителното 91:65.

Душан Цветкович се отличи с 21 точки и 9 борби за победителите. Мартин Дурчев вкара 18 точки, а Мартин Маринов и Стоян Петков се включиха от пейката съответно с 15 и 11 точки.

Станислав Славейков единствен достигна двуцифрени показатели в точките за Левски 2014, завършвайки с 12. Евгени Хаджирусев и Венцислав Петков добавиха по 9 точки всеки.

Балкан продължава да е на втора позиция зад лидера Лукойл Академик с 14 победи и 3 загуби, а Левски е на седма позиция с 5-12.

БАЛКАН – ЛЕВСКИ 2014 91:65 (18:17, 28:10, 22:17, 23:21)

БАЛКАН: Цветослав Острев 9, Брендън Фортънбери 7, Мартин Дурчев 18, Душан Цветкович 21, Николай Върбанов 2 (Радослав Кочев 4, Мартин Маринов 15, Васил Александров 6, Николай Маринов, Стоян Петков 11)

ЛЕВСКИ 2014: Евгени Хаджирусев 9, Станислав Славейков 12, Йордан Минчев 4, Алекс Симеонов 8, Крум Дойчинов 6 (Лъчезар Димитров 3, Милен Захариев, Иван Алипиев, Ангел Пейчинов 8, Венцислав Петков 9, Ивко Ивков 6, Владиян Аврамов)