Чичарито върна Леверкузен в зона "ШЛ" (видео)

Байер (Леверкузен) се завърна в зона "Шампионска лига", като сравнително лека победа с 3:0 над Хановер 96 изкачи тима до четвърта позиция за сметка на Борусия (Мьонхенгладбах). Гостите пък остават на последна позиция след 19 кръга, на 4 точки от първия отбор над чертата.

Хавиер Ернандес отново показа головия си нюх и с две попадения в последната третина на срещата реши всичко. Преди това Щефан Кийслинг беше открил точно преди почивката.

Таранът на домакините, който тази седмица навърши 32 години, удари греда в 13-ата минута. Игровото превъзходство на "аспирините" доведе до попадение чак в 44-ата минута, когато Хакан Чалханоолу сложи топката на главата на Кийслинг и за Рон-Роберт Цийлер остана само да я извади от мрежата си.

През втората част и Чалханоолу беше спрян от гредата, но пък нищо не можеше да спре Чичарито. В 63-ата минута той направи 2:0 от спорна дузпа, отсъдена за нарушение на Хироки Сакаи срещу Кийслинг, а в 87-ата минута оформи класиката в типичен за себе си стил.

Отборът на Хановер 96 рядко стигаше до наказателното поле на Байер и само веднъж беше близо до попадението чрез Уго Алмейда в 19-ата минута.

След седмица за Леверкузен предстои тежък тест - сблъсък с Байерн на "БайАрена", докато тимът на Томас Шааф ще търси първи точки за полусезона при домакинството си на Майнц 05.